Proč vertikální farmu?

Čerstvá zelenina do Vašich restaurací přímo u Vás.

1

Výnos

1 hektar vnitřní plochy nabízí ekvivalentní produkci nejméně 4–6 hektarů venkovní kapacity. Celoroční produkce plodin.

2

Realizace

Vertikální farma vám umožňuje využít prázdný a nevyužitý prostor ve vašem domě nebo na pracovišti. Cílem vertikálního zemědělství je maximalizace produkce plodin v omezeném prostoru.

3

Šetření životního prostředí

Místo půdy se používají aeroponická, aquaponická nebo hydroponická růstová média. Vertikální farma ve skutečnosti spotřebuje o 70 - 95 % méně vody.

Vertikální farma

Řešením je vertikální farma.

Co je vertikální zemědělství?
Vertikální zemědělství je praxe výroby potravin na vertikálně nakloněných plochách. Namísto pěstování zeleniny a jiných potravin na jedné úrovni, jako například na poli nebo ve skleníku, tato metoda produkuje potraviny ve svislých vrstvách obyčejně integrovaných do jiných struktur, jako jsou budovy, sklepy, přepravní kontejner nebo nevyužitých skladech.

S využitím technologie je tato moderní myšlenka revolucí vnitřního zemědělství. Umělá kontrola teploty, světla, vlhkosti, kyslíku a oxidu uhličitého umožňuje výrobu potravin uvnitř budov. Vertikální zemědělství je v mnoha ohledech podobné skleníkům, kde kovové reflektory a umělé osvětlení zvyšují přirozené sluneční světlo. Primárním cílem vertikálního zemědělství je maximalizace produkce plodin v omezeném prostoru.

 Nyní máme nový trend, který se objevil a nabízí řešení těchto problémů - městské zemědělství. Metoda použitá v tomto zemědělském modelu se nazývá technologické zemědělství.
S cílem nakrmit více lidí potravinami, které mají vyšší nutriční hodnotu, je klíčovou úlohou společnosti produkovat přírodní potraviny ve vnitřních prostorech pomocí technologie. I když nejste farmářem, stále můžete pěstovat vlastní ovoce a zeleninu ve svém domě.

Vertikální farma vám umožňuje využít prázdný a nevyužitý prostor ve vašem domě nebo na pracovišti. Vertikální zemědělství v zásadě znamená produkci potravin ve vertikálně naskládaných rostoucích vrstvách, které mají vlastní zavlažovací systémy pomocí LED diod napodobujících sluneční světlo. Tato metoda, podporující zemědělství v městských prostorech, si v posledních deseti letech získala z populačních důvodů popularitu v USA a Asii.

Místo půdy se používají aeroponická, aquaponická nebo hydroponická růstová média. Rašelinový mech nebo kokosové slupky a podobná půdní média jsou ve vertikálním zemědělství velmi běžné. Metoda vertikálního zemědělství konečně využívá různé znaky udržitelnosti k vyrovnání energetických nákladů zemědělství. Vertikální zemědělství ve skutečnosti spotřebuje o 95 procent méně vody.

Neovlivněné nepříznivými povětrnostními podmínkami: Plodiny v poli mohou být nepříznivě ovlivněny přírodními kalamitami, jako jsou přívalové deště, cyklóny, záplavy nebo silné sucha - události, které se v důsledku globálního oteplování stávají stále běžnější. Vnitřní vertikální farmy méně pravděpodobně pociťují nápor nepříznivého počasí, což poskytuje větší jistotu produkce sklizně po celý rok.

Zvýšená produkce organických plodin: Vzhledem k tomu, že se plodiny pěstují v dobře kontrolovaném vnitřním prostředí bez použití chemických pesticidů, vertikální zemědělství nám umožňuje pěstovat bez pesticidů a organické plodiny. Vzhledem k tomu, že nenarušuje zvířata a stromy ve vnitrozemí, je dobré i pro biologickou rozmanitost.

Někdy zapomínáme, že malá část milionů lidí, kteří bojují s hladomorem, žije ve městech. Přístup k potravinářským výrobkům prodávaným na supermarketech nebo na trzích zemědělců ve velkých městech každým dnem klesá. Technologové, kteří tvrdí, že pojem má také sociální rozměr, věří, že malé farmy nebo plantážní oblasti mohou být postaveny v centrech měst pomocí technologie. Mezi inovativní řešení nabízená pro městské prostory je vertikální zemědělství nejtechnologičtější.

Mobirise

Chytrý dům


O 50 000 úkonů méně, více času pro život. Jedna aplikace řídí vše. Efektivně hospodaří s energiemi...Více o Chytrých domech...

Mobirise

Inteligentní skleník

Inteligentní skleník je revolucí v zemědělství a vytváří samoregulační mikroklima vhodné pro růst rostlin pomocí senzorů, monitorovací a řídicí systémy, které optimalizují růstové podmínky a automatizují růstový proces.. Více o Inteligentních sklenících..

Mobirise

Automatizace

Zabýváme se realizací Vaších projektů, kompletní návrhy, vývoj a servis. Neváhejte nás kontaktovat na telefonu a nebo vyplněním jednoduchého formuláře a my se Vám ozveme. Kontaktujte nás...

How to make a free website - Learn more